Alice Nellis: Rodina ve filmu

Čtvrtek, 23. 2. 2012 od 19:00

SD Jilm Jilemnice

ČKA - Klub BETANIE Vás zve na svůj další pořad - besedu "Rodina ve filmu". Hostem bude známá režisérka Alice Nellis.

Alice Nellis je česká překladatelka, muzikantka, internetová designérka, scenáristka a filmová i divadelní režisérka. Již během studia na FAMU začala natáčet pro Českou televizi drobné dokumentární filmy. Studium na FAMU však nedokončila z důvodů pracovní vytíženosti při natáčení filmu Výlet. V roce 2000 debutovala se svým prvním celovečerním filmem Ene bene, v roce 2002 následoval komediálně laděný snímek Výlet, dále film Mamas&Papas  i nejnovější Perfect Days - I ženy mají své dny.

Kromě své režisérské a dramaturgické činnosti se od roku 2003 věnuje také divadelní režii. Svoji první hereckou úlohu vytvořila ve filmu režiséra Martina Šulíka Sluneční stát. Ke svému filmu Výlet napsala anglické texty písní a některé z nich i sama nazpívala. Beseda se koná ve čtvrtek 23. února v 19 hod. v SD Jilm Jilemnice.

Článek

Tomáš Brož: Beseda a rozhovor s Alicí Nellis