Pátek, 9. 12. 2011 od 19:00

Čka - Klub Betanie Vás zve na

Adventní setkání s Hanou Kofránkovou

Poprvé stála před mikrofonem v necelých šestnácti letech při konkurzu na roli Lucie do seriálu - později velmi slavného - Písničky pro Petra a Lucii. Spolu s Petrem, kterým se stal Michal Pavlata točili seriál celý rok. S mikrofonem si velmi dobře porozuměla. Její první rozhlasovou režií byla poezie. Dlouho točila literární pořady. Navíc dva roky při režiích asistovala. Jak sama říká "rozdíl mezi interpretací a režií byl jen v tom, že to, co jsem si do té doby jen potichu myslela, jsem najednou říkala nahlas do "dorozumívání" - mluvítka zajišťujícího kontakt režie se studiem - tedy režiséra s hercem." I když má na svém kontě řadu skvělých velkých rozhlasových her, za inscenaci Ibsenovy Hedy Gablerové dokonce obdržela nejvyšší možné rozhlasové ocenění - Prix Bohemia, její oblíbenou disciplínou zůstává četba na pokračování. Sama výborně načetla Babičku Boženy Němcové v režii Aleše Vrzáka.

Akce se koná v pátek dne 9. prosince v 19 hodin ve velkém sále Krkonošského muzea v Jilemnici. Vstupné dobrovolné. Srdečně zveme ke krásnému zážitku.

Článek

Jan Luštinec: Adventní setkání s Hanou Kofránkovou