Marek Orko Vácha: Věda a víra

Čtvrtek, 20. 9. 2012 od 19:00

ČKA - Klub Betanie v Jilemnici Vás srdečně zve na přednášku Mgr. P. Marka Orko Váchy, PhD.  "Věda a víra", která se uskuteční ve čtvrtek 20. září v 19 hodin ve velkém muzejním sále Krkonošského muzea v Jilemnici.

P. Mgr. et Mgr. Marek Vácha, Ph.D. (* 14. září 1966 Brno) je český římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec, pedagog a spisovatel. Je farářem lechovické farnosti, farním vikářem (kaplanem) Římskokatolické akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze, jejímž farářem je Tomáš Halík. Specializuje se na otázky evoluční biologie a lékařské i environmentální etiky. Ve skautu získal přezdívku "Orko" (= zkratka pro "Orlí oko").

Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v oboru molekulární biologie a genetika. Teologického vzdělání nabyl studiem v Olomouci a Bruselu. Ve své doktorské práci na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity se zaměřil na etickou problematiku poznání lidského genomu a na genetiku chování. Zúčastnil se dvou expedic do Antarktidy (1997 a 2000) na základnu Eco-Base na ostrově Nelson v Jižních Shetlandách společně s Jaroslavem Pavlíčkem. Je učitelem biologie, náboženství a etiky na Biskupském gymnáziu v Brně a na Arcibiskupském gymnáziu v Praze. Je přednostou Ústavu etiky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V prosinci 2010 byl zvolen na tříleté funkční období předsedou Akademického senátu 3. lékařské fakulty UK.

Vstupné dobrovolné.

Těšíme se na setkání na úvodním pořadu nového klubového ročníku.

Fotografie - DSCF5837.jpg
Marek Vácha: Věda a víra