Jako salesiánský dobrovolník jsem se vydal do mexické Tijuany

Popřednáškový rozhovor Ondřeje Horniga s Vladimírem Svatoněm, etnografem a kurátorem sbírek Regionálního muzea v Náchodě, o jeho cestě do Mexika, zdejší kultuře a Jižní Americe vůbec.

Autor: Vladimír Svatoň. Publikoval Ondřej Hornig 12. 11. 2013.

Beseda a rozhovor s Alicí Nellis

Dne 23. 2. 2012 jsem se rozhodl, že upřednostním besedu jedné z mála českých režisérek, Alice Nellis, před druhým dílem vyprávění pana Mgr. Hrušky o Austrálii. Besedu s paní Alicí Nellis pořádala Česká křesťanská akademie – Klub Betanie.

Autor: Tomáš Brož. Publikoval Ondřej Hornig 29. 2. 2012.

Adventní setkání s Hanou Kofránkovou

Adventní setkání s Hanou Kofránkovou zněl název pořadu, který na 9. prosinec 2011 připravil Klub Betanie – místní odbočka České křesťanské akademie ve spolupráci s Krkonošským muzeem.

Autor: Jan Luštinec. Publikoval Ondřej Hornig 11. 12. 2011.

Má nejdražší přítelkyně – ze života Betty Fibichové

V úterý 7. června 2011 se v rámci Klubu Betanie konal v Krkonošském museu v Jilemnici komponovaný pořad slova a hudby Má nejdražší přítelkyně – ze života Betty Fibichové.

Autor: Jiří Aubris. Publikoval Ondřej Hornig 10. 6. 2011.

Pět let Klubu Betanie

Cílem klubu je vytvořit prostor pro setkávání a diskuzi o tématech z oblasti umění a vědy. Chceme hledat východiska pro zlepšování mezilidských vztahů a společenského klimatu. K tomu vy užíváme umění a jeho inspiraci a vědecké poznání. Zveme na cestu objevování a poznávání.

Autor: Jana Petriláková. Publikoval Ondřej Hornig 13. 7. 2010.

Adventní setkání

Ve čtvrtek 10. prosince se v rámci klubu Betanie uskutečnilo v SD Jilm adventní setkání, večer krásného slova i hudby. Jedním ze dvou recitátorů byl náš absolvent a stále činný člen volného ochotnického uměleckého sdružení Montalban, Tomáš Hájek.

Autor: Jiří Aubris. Publikoval Ondřej Hornig 14. 12. 2009.

Pocta Františku Kavánovi

Velectěný pane, mám náramně rád Vaše krajiny, které jsem sem tam viděl na výstavách nebo u známých. (…) Měl bych náramně rád od Vás něco doma, na stěně, abych si v tom mohl někdy koupat oči a srdce. (…) Můžete mi vyhovět? Byl bych tomu velmi rád.

Autor: Jiří Aubris. Publikoval Ondřej Hornig 29. 2. 2009.

Z myšlenek českého kavalíra

18. září 2008 se v rámci Klubu Betanie uskutečnil v prostorách nové výstavní síně (čp. 1) Krkonošského musea v Jilemnici pořad věnovaný myšlenkám Jana Nepomuka Františka hraběte Harracha (1828 - 1909).

Autor: Jiří Aubris. Publikoval Ondřej Hornig 19. 9. 2008.

Betanie - aneb chvíle nevšedních zážitků

Ty poslední? Prosincové setkání s panem Manouškem, světově proslulým zvonařem. Renesanční člověk!

Autor: Eva Červinková. Publikoval Ondřej Hornig 28. 1. 2007.

Radko Šťastný: Dalimilova kronika

Pozvání na druhý pořad Klubu Betanie přijal literární historik Dr. Radko Šťastný a přednášel o Dalimilově kronice, která je dlouholetým předmětem jeho badatelského zájmu.

Autor: Věra Hajská. Publikoval Ondřej Hornig 3. 12. 2005.

Strana: 1 | celkem 10 článků

Máte článek?

Máte-li článek z nějakého pořadu Klubu Betanie, neváhejte se nám ozvat, rádi ho publikujeme!

Náhodné fotografie

Fotografie - DSCF7689.JPG