Budeme Češi, nebo jen bezbarví spotřebitelé?

Sobota, 17. 4. 2010 od 18:30

SD Jilm Jilemnice

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na další pořad Klubu BETANIE  v Jilemnici.

V rámci pořadů jilemnického klubu Betanie vystoupí už podruhé filozof Erazim Kohák. Už mnoho lidí mohlo ocenit jeho obdarování promýšlet témata do hloubky a své myšlenky předkládat srozumitelným jazykem.

Přednáška prof. Koháka nese název "Budeme Češi, nebo jen bezbarví spotřebitelé? (Otázky české identity)" a navazuje na jeho poslední knihu "Domov a dálava" (byla rychle rozebrána a připravuje se její druhé vydání), ve které sleduje vývoj českého myšlení až po současnost.  O tomto tématu mluví navíc jako ten, kdo se kdysi v exilu vědomě rozhodl zůstat Čechem, ačkoli se nabízela jiná, snazší možnost, a jakmile to později bylo možné, vrátil se zpět do Čech.

Přednáška, po které bude následovat beseda s hostem, se koná v sobotu 17. dubna od 18.30 v sále Společenského domu Jilm. Vstupné je dobrovolné. Všichni jsou k této příležitosti zváni.